TSC barkod yazıcılar, masa üstü tipi olarak bilinen barkod etiketlerinin yazılmasında kullanılan, sağlamlığı ile ön plana çıkan, karbon ve kağıt etiketlere düşük maliyetler ile baskı yapabilen tipte tasarlanmış, barkod yazıcı sınıfındaki ürünlerdir. En belirgin özellikleri, 300 metrelik termal şerit kapasitesine sahip olmaları, 104 milimetrelik geniş etiket imkanı sunmaları ve saniyede 101,6 milimetrelik bir yazma hızına imkan vermeleridir. Ayrıca TSC yazıcılar, 8 mb yazılabilir bellek ile 4 mb sabit hafıza belleğine sahiptir. TSC yazıcının çözünürlük oranı 203 dpi’dir. USB 2.0 ile seri port bağlantı özelliğine sahip olan TSC yazıcı, tek seferde 2286 milimetre yani 2 metreden daha uzun ölçülerde etiket basabilme özelliğine sahiptir.

TSC yazıcının etiket genişliği, 25 ile 114 milimetre arasında değişmektedir. Kullanılan rulonun iç çapı 25 milimetre, dış çapı ise, 76 milimetre ebatlarındadır. Ayrıca ürünün ribon iç çapı 25 milimetre, ribon dış çapı 67 milimetre, ribon uzunluğu ise 300 metredir.

TSC barkod yazıcılar, uluslar arası karakter seti, standart 8 alfa nümerik yazı tipi, true type yazı tipi, CG trumvirate bold condanset yazı tiplerini kullanmak ile birlikte, istenilen yazı tiplerinin yüklenmesini de mümkün kılmaktadır.

TSC barkod yazıcılar %25 ile 85 oranları aralığında nemli ortamlarda ve 5 derece ile 40 derece arası sıcaklıklarda çalışabilmektedir. TSC yazıcılarda standart code 39, code 93, extended code 39, code 128 UCC gibi barkodlar kullanılmaktadır. Cihaz 232 x 288 x 156 milimetre ebatlarına sahip küçük ebatlı bir tipte bulunmaktadır.

 

TSC Barkod Yazıcı Opsiyonları

TSC barkod yazıcıların opsiyonları arasında, uzun mesafe barkod okuyucusu, ccd barkod okuyucusu, şarj edilebilir batarya, 2 mb flash hafıza, harici medya istifleyicisi, harici kablosuz Ethernet adaptörü, harici Ethernet adaptörü, kp-200 ya da ku-007 plus harici klavye bulunmaktadır.

Karton etiketlere ya da kağıt etiketlere baskı yapmak amacı ile tasarlanan ve sağlamlığı ile düşük maliyetli baskı yeteneği sayesinde ön planda bulunan TSC barkod yazıcıları, sektörde sıklık ile tercih edilen kaliteli yazıcılar sınıfında yer alan bir yazıcı tipidir.

TSC Barkod Yazıcıların Kullanmakta Olduğu Yazı Tipleri