Toshiba MD-480I genellikle teslimat, depolama ve bilet kesim gibi işlemler için tercih edilebilme özelliğine sahip nokta vuruşlu yazıcılardandır. Fatura ve makbuz gibi çeşitli belgeleri seri bir şekilde basabilmektedir. Dayanıklı baskı mekanizması -20 C ila 60 C aralığında düzgün ve hatasız bir şekilde çalışabilmektedir. 180 derecelik açıyla açılabilen kapağı yazıcı kafaya ve diğer aksamlara basit bir şekilde ulaşılabilmesini sağlamakta, baskı anında yaşanabilecek sorunların hızlı ve pratik bir şekilde giderilmesine imkan sağlamaktadır. AC adaptörüyle birlikte çalışabilmekte olan Toshiba MD 480I bateri kartuşuna ihtiyaç duymamakla beraber tüketim maliyetini en aza indirgemektedir. Ayrıca düşük güç sarfiyatında çalışabilme özelliğine sahiptir. Yazıcı kafası 300 milyon baskı vuruşu yapabilmektedir. Saniyede 480 karakter vuruş kapasitesi bulunmakta olan MD-480 I yazıcının baskı ağzı 203.2 milimetredir.

Teknik Özellikleri

Toshiba MD 480I barkod yazıcı ribonlu yazda ribonsuz baskı yöntemleriyle çalışamamaktadır. Tonerli baskı yöntemiyle başarıyla çalışabilmektedir. Baskı hızı 480 karakter ve saniyede 12 cpi özelliğindedir. Baskı genişliği 203.2 mm 8.0 derecedir. Baskı uzunluğu limiti yoktur. Bağlantı birimleri arasında RS-232 ve USB 2.0 tam hız kapasitesindedir. Beraber çalıştığı barkod kodları arasında 5, 5 / UPC A, UPC / E, EAN8, EAN13, Code 39, Code 128, Codabar, Interleaved 2 Endüstriyel 2 kodları yer almaktadır. 2D barkod kodları ile çalışabilme özelliği yoktur. Ayrıca veri saklama ve depolama özelliği de bulunmamaktadır. Boyutları H: 120mm (4.7 “) x W: 360mm (14.2″) x Derinlik: 260mm (10.2 “) ebatlarındadır. Ağırlığı 5.7 kg kapasitesindedir.

Toshiba nın toner özellikli barkod yazıcılarından olan MD 480 I , diğer sınıfındakilerde olduğu gibi Toshiba firmasının garantisi altındadır. Bir çok alanda başarıyla kullanabilen ürünün kurulumu da Toshiba nın teknik desteği tarafından yapılmaktadır. Oluşabilecek en ufak bir sorun anında Toshiba teknik ekibi her anında kullanıcının yanında olur. Ürünle birlikte kullanım kılavuzu, yazılım cd leri birlikte verilmektedir.

Toshiba MD-480I