Bilgisayarlar, hayatımızın en önemli cihazları haline gelmiştir. Birçok hesaplama işi, yazı işleri, multimedya işleri ve ses işleri, bilgisayarlarla çok kolay bir hale gelmiştir. Bütün bu özelliklerle birlikte, bilgisayarlara, yazıcıların eklenmesi ile birlikte, baskı işleri, son derece kolay bir hale gelmiştir. İlk yazıcılar nokta vuruşlu idi. Daha sonra siyah-beyaz baskı yapan yazıcılar ortaya çıktı. Renkli çıktı verebilen yazıcılar, hayatımızı renklendirmeye başladı. Yazıcılar içerisinde lazerjet olan modelleri, daha kaliteli baskı çıkarmaya başladı. Bilgisayarda yazı yazmak ve bunu çoğaltmak, yazıcıların hayatımıza girmesi ile birlikte oldukça kolay bir hale geldi.

 

YAZICI ÖZELLİKLERİ

Yazıcılar, nokta vuruşlu, püskürtmeli ve lazetjet olarak üretilebilmektedir. İlk yazıcılar, saniyede çıkardıkları çıktı sayısı daha azdı. Ancak her yıl yeni modeller çıktı ve saniyede çıkan çıktı sayısı daha da arttı. Bilgisayardan ‘yazdır’ komutu ile tek tek ve ser bir şekilde çıktı almak mümkün hale geldi. Tonerli ve kartuşlu modellerin mürekkepleri bittiği zaman, doldurma durumu vardır. Bu nedenle, kartuş ve toner doldurma piyasası oluştu. Yeni çıkan modellerde, bluetooth, usb girişi, ethernet ve cep telefonundan veri alma gibi birçok özellik eklenmiştir. Bazı yazıcılara fotokopi çekme özellikleri de eklenmiştir. Bu özelliklerin de eklenmesi ile birlikte, yazıcılar daha çok çeşitli bir hale gelmiştir.

 

YAZICILARLA DAHA HIZLI ÇALIŞIN

Yazılacak yazıların elle yazıldığı zaman, oldukça uzun zaman almaktadır. Yazının çirkin olması grafiklerin güzel olmaması ve yanlış yazımlarda baştan yazma gerekliliği, yazıcının değerini ortaya koymaktadır. Kaliteli bir yazıcı olan Honeywell Pc42t, bir yazıcıda olması gereken özellikleri barındırmaktadır. Ribonsuz yazdırma, saniyede 10 cm baskı, 64 MB flash, 64 MB SDRAM, seri, usb ve ethernet bağlantı özellikleri, 203 DPi baskı kalitesi ve ribonlu yazma özellikleri ile aradığınız bir yardımcıdır. Honeywell, bu özelliklerle, hızlı ve kaliteli baskı yapabilmektedir. Acil yazdırma tekniklerinin bir araya getirildiği Honeywell PC 42t yazıcı, taksitli imkânlarla sahip olabiliyorsunuz. Bütün bu özelliklerle Honeywell Pc 42 t , 2,5kg ağırlığı ile, uygun bir ağırlıkta üretilmiştir.

 

BİR OFİSİN VAZGEÇİLMEZ CİHAZIDIR

Yazıcılar, bir ofis için olmazsa olmazıdır. Dilekçeler, listeler, raporlar ve önemli uyarılar gibi birçok yazdırma işi için, flashla fotokopicinin yolunu tutmak, ofisler için çekilmez bir iş hayatı anlamına gelir. Pratik ve kaliteli bir şekilde yazdırma işlemlerini bitirmek için, her ofise bir yazıcı gerekir. Fotokopi ve yazıcı, ofis işlerinin hızlı bir şekilde ilerlemesi için son derece gerekli cihazlardır. Yazıcıların çeşitli olması yanında, kaliteli olması ve etkili olması da önemlidir. Püskürtmelilere nazaran, lazerjet yazıcılar, dış etkenlere daha dayanıklıdır. Lazerjet yazıcıların tercih edilmesinin nedeni de budur. Tonerli olan lazerjet yazıcılar, özellikle tez ve kitap yazımında tercih edilmektedir.

Püskürtmeli yazıcılar ise daha çok küçük işler için kullanılırken, çok sayfalı işlerde lazerjet yazıcılar tercih edilmektedir. Fotokopi makinaları da artık bilgisayara direkt bağlanabiliyor. Ancak ofis için çok büyük olduklarından, ofiste yine küçük boyutlu yazıcılar tercih edilmektedir. Küçük yazıcılar pratik işler için tercih edilmektedir. Büyük ve çok baskılı işler için ise, kapasitesi büyük fotokopi makinaları tercih edilmektedir. Kaliteli ve uzun ömürlü yazıcıların seçilmesi, yazı işlerinin aksamamasına neden olur.

Bilgisayar, Yazıcısız Olmaz